Turgavietės istorija

Naujasis turgus - patrauklumo link

Naujasis turgus Klaipėdoje veikti pradėjo 1989 metų kovo 22 dieną. Uždaroji akcinė bendrovė, administruojanti šią turgavietę, įregistruota 2004 metų lapkritį. Vienintelė jos akcininkė – Klaipėdos savivaldybė. Kasdien į Naująjį turgų užsukantys klaipėdiečiai jau ir nebeatsimena, kad turgavietės statybos vyko komplikuotai, užsitęsė net trejus metus. Tuomet prasidėjo Sąjūdis, trūko statybinių medžiagų, todėl vėlavo ir darbai. Tačiau kai turgavietė buvo baigta, joje nuo pirmųjų dienų lankėsi gausybė žmonių. Tai tik įrodo, kad turgavietės naujojoje miesto dalyje labai reikėjo.

Foto: Naujasis turgus iškilo dykvietėje šalia naujų Debreceno g. daugiabučių namų

„Ir dabar netrūksta nei pirkėjų, nei pardavėjų, tačiau siekiame, kad jų būtų dar daugiau. Taip smulkieji verslininkai turės nišą užsidirbti, o klaipėdiečiai – erdvę, kur įsigyti šviežių produktų“, – teigė Naujojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas.

Turgavietėje vidutiniškai kasdien prekiauja apie 600 žmonių. Prekybos vietų yra daugiau, todėl V.Karmanovas neslėpė, kad siekiamybė yra tokia, kad jų užimtumas siektų apie 80 proc.

„Žinoma, svarbiausias yra balansas tarp pirkėjų ir pardavėjų. Jei pirkėjų bus daug, tuomet turgavietėje dirbti norės ir smulkieji verslininkai. Jei jų gretos bus gausios, tada plūs ir pirkėjai. Toks balansas yra mūsų siekiamybė“, – atskleidė Naujojo turgaus direktorius.

Naujojo turgaus veikla

Mėsos prekybos salėje prekiaujama kiauliena, jautiena, aviena, triušiena, paukštiena, įvairiais mėsos gaminiais. Žuvų prekybos salėje pirkėjus vilioja šviežios, rūkytos, šaldytos žuvys bei jūros gėrybės. Žemės ūkio paviljone prekiaujama daržovėmis, vaisiais, kiaušiniais, medumi, konditerijos ir duonos gaminiais, pienu ir pieno produktais, gėlėmis, vainikais. Lauko prekyvietėje prekiaujama ne maisto prekėmis (drabužiais, avalyne), augalais ir žemės ūkio produkcija, vyksta sodininkų ir ūkininkų mugės.

Parengta pagal www.kl.lt