Naujienos

Laimės receptas: prekiauti turguje

2014-05-20
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
“Kol judi, kruti, rodos, kad gyveni“ – su šypsena veide sako į aštuntą dešimtmetį įkopusi klaipėdietė Jadvyga. Jau 23-ią pavasarį moteris pasitinka turguje, parduodama savo kieme užaugintus sodinukus ir gėlių daigus.
 
 Žemės darbai – atgaiva sielai
„Gyvename šalia Naujojo turgaus, turime nedidelį namuką, keletą arų žemės“ – pasakojimą pradeda Jadvyga. „Su vyru prižiūrime namo aplinką, auginame įvairias gėles, daržoves. Visko sėjame tiek, kad patiems užtektų ir dar kaimynui liktų“ – šypteli moteris. Pavasarį gėlių daigus ir sodinukus, vasarą – vyšnias, pomidorus ir agurkus, rudeniop – saldžias prinokusias kriaušes ir kitas užaugintas gėrybes prekybininkai parduoda Naujojo turgaus lauko paviljone. Didžiąją gyvenimo dalį agronome dirbusi moteris, žemės darbams neliko abejinga ir išėjusi į pensiją – jau pirmą laisvą dieną užaugintus sodinukus Jadvyga išsidėliojo ant prekystalio ir pradėjo prekybą.
 
Turguje - natūraliai užauginta produkcija
Prakalbus apie daržovių bei sodinukų auginimo būdus, trąšas ir kitas priemones, ponia Jadvyga entuziastingai ima pasakoti apie kompostavimą. „Kai įsirengėme daržą, šalia išsikasėme 6 metrų duobę, joje pradėjome ruošti kompostą. Tai pati geriausia trąša, kokia tik gali būti“ – įsitikinusi Jadvyga. Jau daugelį metų vienintelės  prekybininkės naudojamos trąšos visiems žemėje auginamiems augalams – namuose gamintas kompostas ir po kūrenimo likę pelenai. „Pirkėjams geriausias natūralumo įrodymas – kitą sezoną išsikeroję ir puikiai žemėje įsitvirtinę augalai“ – teigia prekiautoja.
 
„Gyvename čia pat, keli žingsniai ir mes jau turguje – mostelėdama ranka  dešinėn“ – pasakoja Jadvyga. Apie kitą prekybos vietą niekada negalvoję  prekybininkai patenkinti turgavietės tvarka, sudarytomis sąlygomis ir kitų prekiautojų draugija. „Čia visi malonūs žmonės. Per daugelį metų susigyvenome, padedame vienas kitam – konkurencijos čia tikrai nėra, o ir lankytojų šiltuoju metų sezonu turguje tikrai netrūksta“ – tikino prekiautoja.
 
Bendravimo džiaugsmas
„Vieną pagrindinių priežasčių, kodėl pradėjau prekiauti turguje – galimybė sutikti naujus žmones, bendrauti, dalintis žiniomis apie augalų priežiūrą ir, aišku, galimybė užsidirbti vieną kitą litą“ – pasakojo Jadvyga. Kaip tik tuo metu, atėjęs pastovus pirkėjas Kazimieras, pakšteli Jadvygai į skruostą, padėkoja už puikius salierų daigus ir prisėda pasikalbėti – štai tokia turguje prekiaujančių prekybininkų kasdienybė. „Prekyba turguje – mūsų laisvalaikis.  Kol esame sveiki, taip ir norisi būti apsuptiems žmonių, o čia, turguje, vienišas tikrai niekada nesijauti“ – šypsodamasi kalba Jadvyga.
 
 Litas prie lito – poilsis Druskininkuose

Prekybą turguje Jadvyga įvardina  kaip pagyvenusių žmonių žaidimą.  „Su vyru kiekvieną sezoną vedame apskaitos žurnalą, sekame, skaičiuojame, kiek šiemet pavyko uždirbti“ – pasakoja prekiautoja. O uždirbti, pasirodo, tikrai galima. Kiekvienais metais turguje prekiaujantys senjorai  išvažiuoja pailsėti į Druskininkus ar kitą kurortą. „Mano vyras labai darbštus, kruopštus, taip pat kaip ir aš, be galo myli žemę, tik prekiauti jis nemoka“ – pasakojimą apie šeimos verslo sėkmę baigia Jadvyga.

Susipažinti su informacija "Klaipėda"< Visos naujienos