Naujienos

Naujasis turgus ruošiasi įkurtuvėms

2017-12-06

Naujojo turgaus rekonstrukcija sparčiai artėja pabaigos link. Atnaujintas prekyvietės viešąsias erdves miestiečiai galės įvertinti prieš Kalėdas vyksiančios mugės metu. Uždaras paviljonas duris atvers vasarį.

Vaizdas pasikeitė kardinaliai

Kaip sekasi atnaujinti Naująjį turgų, antradienį apžiūrėjo miesto valdžios atstovai. Paskutinį kartą čia jie lankėsi prieš pusmetį.

Vaizdas Naujajame turguje pasikeitęs kardinaliai. Jau sutvarkyta pagrindinė aikštė, baigiamas statyti uždaras paviljonas, vasaros prekyvietė.

Miestiečiai atnaujintas turgaus viešąsias erdves galės aplankyti jau po pusantros savaitės.

Gruodžio 16-ąją aikštėje bus atidaryta aštuonias dienas truksianti šventinė mugė „Mėmelio Kalėdos“. Savo produkciją joje siūlys rekordinis skaičius prekeivių – per 70.

„Pardavėjai atvyks iš visos Lietuvos. Atsiveš savo namelius, palapines. Šventinės nuotaikos netrūks. Mugėje apsilankę miestiečiai galės įsigyti ir kalėdinių atributų, ir dovanų, ir vaišių šventiniam stalui. Laukiami visi“, – kvietė Naujojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas.

Įvertino prekeivių norus

Baigiamas įrengti ir uždaras paviljonas, kur įsikurs rūbų, batų, rankinių, kitų panašių prekių pardavėjai. Pasak V.Karmanovo, darbus atliekanti įmonė „Konsolė“ statinį žada užbaigti sausį.

Tačiau planuojama, kad prekyba jame prasidės vasarį. Reikia laiko, kol statinys bus pripažintas tinkamu naudoti, įsikurs prekeiviai.

ždarame paviljone bus 30 proc. daugiau vietų nei prieš tai buvusiame atvirame. Prioritetas įsikurti jame teikiamas nuolatiniams turgaus prekeiviams. Tačiau laukiami ir kiti norintys.

„Didžioji dalis vietų uždarame paviljone jau rezervuotos, tačiau laisvų yra. Skambučių iš žmonių, kurie nori čia įsikurti, sulaukiame kasdien“, – tvirtino direktorius.

Iš viso uždarame paviljone įrengta virš 100 prekybos vietų. Pastarosios bus lyg parduotuvėlės. Plotą prekeiviai galės rinktis pagal poreikį. Erdvė suskirstyta į 6, 9 ar 12 kv.m ploto vietas.

„Planuodami vietas, tarėmės su prekeiviais, kokio dydžio vietų jiems reikėtų, įsiklausėme į pageidavimus. Galime pasiūlyti ir didesnį plotą prekybai, jei reikia. Išardyti pertvaras nėra sudėtinga“, – pasakojo vadovas.

Kaina kandžiotis neturėtų

Laikinose palapinėse įsikūrę Naujojo turgaus prekeiviai laukia, kada galės įsikurti naujame pastate. Pardavėjai džiaugiasi, kad nebereikės kęsti šalčio, sniego ar lietaus, saugoti nuo jų prekių.

Pastarųjų nebereikės ir kasdien nukabinti, išsivežti. Viskas galės būti paliekama prekybos vietose. Nuo pašalinių prekes saugos nuleidžiamos žaliuzės.

„Juokaujame, kad patys prekeiviai atliko statinio techninę priežiūrą. Kai kurie užsuka kasdien. Žiūri, kur geriau įsikurti, matuoja. Galiu pasakyti, kad visos vietos bus patrauklios ir vertingos. Nesvarbu, ar yra viename, ar kitame pastato gale“, – pabrėžė direktorius.

Anot V.Karmanovo, patrauklios bus ir vietų nuomos kainos. Siekiant, kad pastarosios būtų kuo optimalesnės – tinkančios ir prekeiviams, ir pardavėjams – pagalbos kreiptasi į specialistus.

Šie, įvertinę visus pliusus ir minusus, investicijas, atsiperkamumą, parengė nuomos kainų skaičiavimo metodiką. Trečiadienį vyks Naujojo turgaus valdybos posėdis, kurio metu ši bus tvirtinama.

„Jei patvirtins, tada sausį paskelbsime kainas. Esu suinteresuotas, kad būtų išnuomota kuo daugiau ploto. Tad kaina privalo būtų patraukli pardavėjams. Tačiau nėra, su kuo palyginti, kokia kaina turi būti. Analogų kaip mūsų turgus Klaipėdoje nėra“, – tvirtino vadovas.

Žadama, kad visas atnaujinto Naujojo turgaus vaizdas pasimatys pavasarį, kai take tarp uždaro paviljono ir vasaros prekyvietės, kur galės prekiauti ūkininkai, numatytose vietose bus pasodinti medžiai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė.

Taps miesto puošmena

Naujajame turguje apsilankęs miesto meras Vytautas Grubliauskas neabejojo, kad šis objektas taps miesto puošmena ir pasididžiavimu.

„Smagu matyti racionalią ir išmintingą investiciją, jog viskas derinta su būsimais naudotojais. Tai liudija lankstų požiūrį ne tik į prekeivius, bet ir lankytojus“, – tvirtino meras.

V.Grubliauskas akcentavo, kad Klaipėdoje turgų konkurencija pakankamai didelė. Tai vienas iš faktorių, kuris Naujojo turgaus administraciją verčia ieškoti lanksčiausių mechanizmų.

„Laikyti tokią sukurtą infrastruktūrą pustuštę būtų mažų mažiausiai neteisinga. Svarbu, kad ji džiugintų ne tik turgaus prekeivius, kurie gaus beveik tobulas sąlygas darbui, bet ir tuos žmones, kurie ateis apsipirkti“, – pabrėžė meras.

V.Grubliauskas taip pat atkreipė dėmesį, kad Naujasis turgus pradeda naują savo veiklos etapą, o Senasis dar tik pradeda rekonstrukciją.

„Turgūs yra traukos centrai, gyvenimo būtinybė ir norime lankytojams pasiūlyti pačią geriausią infrastruktūrą“, – tvirtino meras.

Naujasis turgus atskleidė ir ateities planus. V.Karmanovo teigimu, darbus atliekantis rangovas – įmonė „Konsolė“ jau pradėjo antrą rekonstrukcijos etapą.

„Sutvarkysime visą aplinką iki pat Taikos prospekto. Pastarąją papuoš laikrodžio bokštas. Ateityje norima atnaujinti ir daržovių, žuvies, mėsos paviljonus, automobilių stovėjimo aikštelę“, – pasakojo V.Karmanovas.

www.kl.lt< Visos naujienos