Kas naujo ant prekystalių

25-erių metų šventės akimirkos

2014-03-24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014-03-22 per pietus Naujajame turguje buvo labai linksma – švęsta šios turgavietės 25 metų sukaktis. Laukti, kol čia pat žmonių akivaizdoje išvirs 25 kg sveriantis cepelinas, gurguliavęs didžiuliame puode vos ne tris valandas, neprailgo. Iš kailio nėrėsi teatro „Apeironas‘ artistai, trankios muzikos negailėjo kapela „Prūsai ilgi ūsai“.
 
Į šventę atskubėjo ir pats Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, ir miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė, pasak kurios, miestas be bažnyčios ir be turgaus, nebūtų miestas. Šios turgavietės krikštatėvis Valentinas Greičiūnas prisiminė, kaip 1987 metais pietinėje miesto ėmė kilti turgavietės pastatas. Geros nuotaikos nestokojo ir UAB Naujojo turgaus naujasis direktorius Viačeslavas Karmanovas, pasak mero, teisingai kryptimi sukantis šio turgaus šturvalą.
 
Nuotaikinga buvo teatralizuota ekskursija po turgavietės paviljonus, kurios metu buvo sveikinami ilgiausiai Naujajame turguje išdirbę prekeiviai. Labai smagu buvo išvysti mėsos salėje tarp mėsos gaminių dainuojančius Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistus „O sole mio“.
 
O kokios ovacijos pasipylė, kai pagaliau iš puodo buvo traukiamas tas rekordinis cepelinas. Paragauti jo norinčiųjų buvo tikrai nemažai. Beje, virėjai apsidrausdami išvirė dar ir 250 „durniukų“, t. y. tarkinių virtinukų, kad tie, kuriems neliks cepelino, būtų nors ką nors burnoje turėję. Šventės proga buvo verdama ir 25 vaistinių žolelių arbata „Žiedų gausa“.  Tos gardžios arbatos klaipėdiečiai išgėrė apie 200 litrų.
 
Klaipėdos meras V. Grubliauskas, pamatęs kokia šventė vyko naujojoje turgavietė, pagalvojo, kad kasmet būtų galima švęsti Klaipėdoje turgaus dieną.
 

Susipažinti su informacija dienraštyje "Vakarų ekspresas"

Susipažinti su informacija dienraštyje "Klaipėda"


< Visos naujienos