Naujienos

Naujovė Naujajame turguje – edukacinės pamokos moksleiviams

2019-10-17

 

Vaikščiodami po Klaipėdos Naująjį turgų nenustebkite išvydę būrį vaikų, smalsiai žvelgiančių į prekystalius ir bendraujančių su prekybininkais. Mat nuo šiol turgavietėje organizuojamos nemokamos turiningos ir nuotaikingos pamokos moksleiviams.

Skatina pasaulio pažinimą ir verslumą

Užsiėmimų metu vaikai gali iš arti pamatyti kaip vyksta prekyba, sužinoti iš kur atkeliauja prekės, pažaisti pirkėjus-pardavėjus, gauti dovanų ir laimėti prizus. Turguje jaunuoliai keliauja po paviljonus, degustuoja, viktorinoje spėlioja, ką galima ir ko negalima nusipirkti prekyvietėje bei leidžiasi į prekių paieškos varžytuves. Anot jau pamokoje dalyvavusių Klaipėdos „Saulutės” mokyklos-darželio ketvirtokų auklėtojos Alinos Purtokienės, interaktyvi edukacinė pamoka, integruojanti matematikos, pasaulio pažinimo bei kitus mokomuosius dalykus, patrauklia žaidimo forma žadina vaikų smalsumą ir ugdo verslumą.

„Šiuolaikiniams vaikams atrodo, kad geriausia profesija – būti verslininku. Tad ši ekskursija – vienas geriausių būdų jiems realiai susipažinti su verslu. Galėjome ir pasivaikščioti po paviljonus, ir pabendrauti su prekybininkais. Vaikai noriai diskutavo, derėjosi, skaičiavo pinigus. Esame dėkingi Naujojo turgaus administracijai už indėlį į jaunosios kartos švietimą ir šiltą priėmimą”, – pamokos įspūdžiais dalijosi ketvirtokų auklėtoja A. Purtokienė.

Prekyvietė – artima ir atvira jaunajai kartai

Vaikų dienos centro „Dienvidis“ auklėtiniams pamokėlė pakeitė požiūrį į turgų. Jų auklėtoja Valda Sukauskaitė pastebėjo, kad prekyvietė ugdytinius žavėjo prekių gausa, atsinaujinusiais pavilijonais. Vaikai dalinosi įspūdžiais, kad norėtų turguje lankytis dažniau, nes maisto produktai atrodo šviežesni, prekių pasirinkimas didesnis nei kitur.

„Jaunuoliai turėjo įvykdyti orietrntacinę užduotį ir visame turguje rasti įvairiausias prekes. Atskiras mėsos paviljonas gardžiai glostė nosį, o įėję į žuvies skyrių pasijutome tarytum žvejai grįžę iš jūros. Prireikus atsinaujinti rūbų spintą radome puikių, madingų bei šiuolaikiškų rūbų. Prekybininkai maloniai mus priėmė, ko nežinojome - paaiškino. Pamokėlę vedusi mergina mus nustebino papasakojusi, kad turguje prekiauti vasarą gali ir moksleiviai.  Dėkojame už gerą laiką bei skanėstus. Nuo šiol tikrai dažniau užsuksime į Naująjį turgų, nes jį pamatėme visiškai kitokį: artimą jaunimui“, – sakė auklėtoja.

Pasak „Naujojo turgaus“ direktoriaus Viačeslavo Karmanovo, turgus – vieta, kur ateina ir dirba visų kartų atstovai.  Pavyzdžiui, šiemet vasaros prekyba įsibėgėjo mėnesiu vėliau, nes dėl prailgėjusių mokslo metų prekybininkams padedantys moksleiviai prie prekystalių stojo tik liepą.

„Turgus tapo ne tik apsiprekinimo, bet ir bendravimo, poilsio vieta. Atsinaujinusi turgavietė  yra pritaikyta jaunajai kartai. Veikia bevielis internetas, vaikų žaidimo aikštelė, keturios kavinės, naujame rūbų paviljone apstu prekių jaunimui. Edukacinėmis pamokomi mes kartu siekiame, kad jaunimas iš arčiau pažintų prekybininko profesiją. Ir tai svarbu ne tik mūsų turgavietei ar miestui. Pažiūrėkite į klestinčią Vokietiją – ten smulkus ir vidutinis verslas sukuria 80 procentų šalies BVP. Verslumą reikia ugdyti, kurti verslumo tradicijas“, – pamokėlių prasmę aiškino turgavietės direktorius.

www.kl.lt< Visos naujienos