Kas naujo ant prekystalių

Į turgų grįžo voveraitės

2014-08-14
Per sausrą nuo prekystalių dingusios voveraitės vėl pasirodė prekybos vietose. Tačiau klaipėdiečiai neskuba mėgautis šiais grybais: voveraičių šiemet nedaug, todėl kandžiojasi jų kaina.
 
Grybai –  didesni
Naujajame turguje voveraitės, kurios surinktos pajūrio miškuose, pasirodė užvakar. Porą savaičių šių grybų prekyvietėse beveik nebuvo – juos pardavinėjo tik vienas kitas prekeivis.
Be to, pačios voveraitės buvo neišvaizdžios – mažos, sudžiūvusios.
„Šių miško gėrybių kiekis ir dabar ribotas. Norintieji įsigyti turėtų paskubėti. Dabar voveraitės gražios, didelės. Valgyti jau yra ką. Ne taip, kaip buvo prieš tai – žirniukai“, – pasakojo Naujojo turgaus direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Mickus.
Senajame turguje voveraitės po sausrų pirmą kartą pasirodė vakar.
„Lietus daro savo. Gal gamtoje pagaliau viskas stos į savo vietas“, – vylėsi Senojo turgaus direktorius Arvydas Gaudiešius.
 
Prašo daugiau
Po sausros atsiradusių voveraičių kaina kandžiojasi. Naujajame turguje už litrą šių grybų prašoma 15 litų. Tiek šie grybai nekainavo net birželio pradžioje, kai vos pasirodė. Tada už litrą buvo prašoma 10–12 litų.
Senajame turguje voveraičių kaina trečiadienį buvo mažesnė ir siekė 10 litų už litrą.
„Kainuoja tiek, kiek ir pačioje pradžioje. Galima sakyti, kad ir šios voveraitės yra pirmosios, bet po sausros. Prieš tai šie grybai apskritai buvo dingę. Jei kas ir turėjo, tai tik kokį stiklainiuką“, – pasakojo Senojo turgaus vedėja Lilijana Leparskaitė.
Senajame turguje vakar apie 11 val. vienas prekeivis jau buvo išpardavęs voveraites. Kitas dar prekiavo.
Pasak V.Mickaus, pirkėjai voveraičių nebando įsigyti dideliais kiekiais – tik stalui „papuošti“. Juos gąsdina nemaža grybų kaina.
„15 litų už litrą vis dėlto yra brangu. Tačiau kainos tapo didesnės, nes voveraičių nėra daug“, – komentavo pavaduotojas.
 
Baravykais dar neprekiauja
Kitų grybų turguose dar nėra. V.Mickaus teigimu, turi palyti kokią savaitę, o naktys džiuginti vasariška šiluma.
„Reikia tikėtis, kad orai taps palankesni grybams. Uogų šiemet buvo mažai, tai gal bent šių miško gėrybių bus daugiau. Šiemet visko yra mažiau. Viskas išdžiūvo. Neatsimenu tokios karštos vasaros“, – pasakojo pavaduotojas.
Voveraitės šiemet pradėjo augti labai anksti. Turgavietėse jos pasirodė birželio mėnesio viduryje, nors paprastai tai nutikdavo po Joninių.
Birželio pabaigoje uostamiesčio turguose buvo galima rasti ir vieną kitą lepšį, raudonikį.
Pernai tokiu metu turgavietės lūžo nuo grybų. Prekyvietės buvo užverstos ne tik voveraitėmis, bet ir baravykais, raudonikiais.
Praėjusiais metais prekybininkai aršiai konkuravo ir dėl geresnių vietų turguose, tačiau šią vasarą to nebuvo.
 


< Visos naujienos