Naujienos

Žuvys iš naujojo turgaus - garantuota kokybė

2014-05-19

 

 

 

 

 

 

 

 

Sveikos mitybos specialistai rekomenduoja žuvis valgyti mažiausiai du kartus per savaitę, nes jos - svarbus baltymų šaltinis. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, žuvys priskiriamos prie greitai gendančių produktų. Tad prekybos vietose įrengta žuvies laikymo įranga - viena pagrindinių priemonių kokybei užtikrinti.
 
Pakeistos vitrinos
Pasak specialistų, šaldytų žuvų kokybė priklauso nuo pirminio produkto kokybės, šaldymo būdų, greičio ir laikymo sąlygų. Klaipėdos naujojo turgaus administracija artėjant šiltajam metų sezonui atnaujino visą žuvų paviljono šaldymo įrangą - nupirktos 36 naujos prekybinės vitrinos ir 8 šaldikliai. Naujieji įrengimai atitinka visus aukščiausius žuvų laikymo reikalavimus.
 
"Nieko nėra amžino, - sako Naujojo turgaus direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Vidmantas Mickus. - Mes 1997 metais pirmieji Lietuvoje įvykdėme Europos Sąjungos sanitarijos ir higienos reikalavimą greitai gendančiais žuvų produktais prekiauti iš šaldymo įrenginių. Tačiau kone du dešimtmečius naudotos šaldymo vitrinos jau susidėvėjo ir fiziškai, ir morališkai - lyginant su dabartinėmis, senosios yra neekonomiškos, naudojo itin daug elektros energijos."
Į prekybinės įrangos atnaujinimą Naujojo turgaus administracija investavo apie ketvirtį milijono litų.
 
Laukia prekybininkų ir pirkėjų
Klaipėdos naujojo turgaus žuvų paviljono prekybininkai naujoves sutiko palankiai. Kalbinti pardavėjai tikino, jog jų parduodama produkcija turgavietėje populiari visus metus, o vasarą ypač padaugėja pirkėjų, atvykstančių į Klaipėdą iš kitų miestų.
"Atvykėliai pasiilgę šviežių žuvų, kurių pas mus netrūksta. Bet kai perka, dauguma būtinai paklausia, ar šviežia. Būna, kad deda ranką prie vitrinos - tikrina, ar tikrai šaldo", - pasakojo Elena, ilgametė žuvų paviljono prekybininkė.
 
Šiuo metu Naujojo turgaus žuvų paviljone prekiauja apie 30 nuolatinių pardavėjų. 9 prekybos vietos su naujai įrengtomis vitrinomis kol kas dar laisvos.
"Pagal klientų gausą jaučiame, kad kurortinis žuvų sezonas jau prasideda. Tai - mūsų turgavietės išskirtinis produktas ne tik mieste, bet ir visoje šalyje. O kad šaldytos, rūkytos ir šviežios žuvies čia būtų kokybiškos, kiek tai priklauso nuo mūsų, jau pasirūpinome. Esame pasiruošę ir prekybininkų, ir pirkėjų antplūdžiui", - sakė Viačeslavas Karmanovas, UAB "Naujasis turgus" direktorius.
 


< Visos naujienos