Kas naujo ant prekystalių

Turgaus atnaujinimas truks ilgiau

2015-01-16
Naujojo turgaus rekonstrukcija prasidės vėliau, nei planuota. Daugiau laiko reikės techniniam projektui parengti, todėl rangos darbų konkursą teks skelbti ne pavasarį, o rudenį.
 
Pasak Naujojo turgaus direktoriaus Viačeslavo Karmanovo, šiuo metu jau prasidėjo derybos dėl turgavietės atnaujinimo techninio projekto paruošimo.
 
Tariamasi su įmonėmis, kurios parengė prekyvietės atnaujinimo vizijas. Tokių bendrovių buvo dvi. Abi jos iš Vilniaus. Klaipėdiečiai šiame konkurse nedalyvavo.
 
Lapkričio pabaigoje komisija nusprendė, kad nugalėtoju tapo projektas „Turgus šiandien“. Tačiau ar turgus bus atnaujinamas pagal jį, dar nėra aišku. Antroje vietoje liko projektas „Baltasis paviljonas“.
 
Buvo teigiama, kad nugalėjęs projektas – modernesnis, funkcionalesnis, įdomesni jo architektūriniai sprendimai.
 
„Pirmiausia derėsimės su pirmosios vietos nugalėtoju. Žiūrėsime, už kokią sumą jie parengtų techninį projektą. Tada kreipsimės į antrąją įmonę. Kiekviena bendrovė techninį projektą rengs savo vizijai. Šiuo atveju labiausiai viską lems kaina“, – komentavo vadovas.
 
Numatoma, kad techninio projekto parengimas tęsis 8–9 mėnesius. Anot V.Karmanovo, tikėtasi, kad šie darbai truks trumpiau – pusmetį, o pavasarį bus galima skelbti rangos darbų konkursą.
 
„Gali prireikti keisti ir detalųjį planą. Yra neaiškumų ir dėl požeminių komunikacijų. Tad viskas užims daugiau laiko, nei manėme“, – komentavo direktorius.
Naujajame turguje norima įrengti uždarą, šildomą ir vėdinamą paviljoną. Jame įsikurtų prekeiviai rūbais, batais, kitais ne maisto produktais. Norima uždengti ir pagrindinį taką.
 
Uždaras, žiemą šildomas, o vasarą vėdinamas paviljonas atsiras vietoje, kur prekiaujama rūbais ir batais.
 
Skaičiuojama, kad turgavietei atnaujinti reikėtų apie 2 mln. litų. Dalį lėšų tikimasi gauti iš ES fondų. Jei paramos nebus sulaukta, įmonė paviljoną žada atnaujinti savo lėšomis.
 
 


< Visos naujienos